Pradinis » Atsiliepimai » Paslaugos » Kita [ Rašyti naują atsiliepimą ]

Kaip pasirinkti nepriklausomą elektros energijos tiekėją?

Jau tikriausiai ne kartą girėjome palyginimą, kad prasidėjus elektros rinkos liberalizavimui elektros energija tapo tokia pat laisvai pasirenkama preke ar paslauga, kaip mobilusis ryšys, kabelinė televizija ar internetas.

Tam, kad šis palyginimas būtų tikrai teisingas, pasirūpinta, kad ir tiekėjo pasirinkimo / keitimo procesas būtų toks pats paprastas. Dalinamės kelių žingsnių „paruoštuku" – tikime, pravers ir jums, ir patariant artimiesiems, sunerimusiems „ką čia reikės daryti". 

1. Susipažinkite. Visų pirma, išsamiau su naujovėmis susipažinti norintys gyventojai turėtų apsilankyti specialiai šiam pokyčiui skirtame puslapyje www.pasirinkitetiekeja.lt. Svetainėje koncentruotai ir išsamiai yra pristatoma visa su elektros energijos teikimo gyventojams rinkos pokyčiais susijusi informacija.

2. Kada turite pasirinkti tiekėją? Perėjimas prie atviros elektros energijos rinkos įgyvendinamas nuosekliai – etapais. Pavyzdžiui, šiemet tiekėją būtina pasirinkti tik daugiausiai elektros energijos suvartojantiems gyventojams – virš 420 kWh per mėnesį (o jei pinigais – mokantiems už ją apie 60 ir daugiau eurų per mėnesį).

Svetainėje www.pasirinkitetiekeja.lt rasite išsamią informaciją ir skaičiuoklę, padėsiančią sužinoti, kuriam etapui priskiriamas jūsų valdomas nekilnojamo turto objektas. Sužinoti į kurį etapą patenkate, galite ir ESO savitarnoje ar paskambinę tel. +370-626-55565.

3. Kreipkitės į tiekėjus. Jei priklausote pirmajam etapui, gali būti, kad jūsų elektroninio pašto dėžutė jau yra užpildyta asmeniniais tiekėjų pasiūlymais. Tad belieka pasirinkti sau tinkamą. Tačiau į juos kreiptis galite ir patys – taip, kaip norėdami įsigyti mobiliojo ryšio paslaugas kreipiatės į mobiliojo ryšio tiekėją. Paprašykite visų, ar tik savo pasirinktų elektra prekiaujančių įmonių pateikti jums paslaugų pasiūlymą.

Elektros energijos tiekėjų sąrašą bei kontaktinius duomenis taip pat rasite svetainėje www.pasirinkitetiekeja.lt.

4. Palyginkite pasiūlymus. Tiekėjų kainos ar planų pasiūlymai gali būti labai skirtingi, bet... gali būti ir labai panašūs. Pavyzdžiui, jie gali siūlyti kainodarą pagal elektros energijos kilmę, taip pat stengtis pritraukti klientus ir kitomis, papildomomis paslaugomis.

Svetainėje www.pasirinkitetiekeja.lt galite sužinoti, iš kokių dedamųjų susidaro elektros energijos kaina. Apie 60 proc. elektros kilovatvalandės kainos šiuo metu nustato valstybė, tai – valstybės reguliuojamų paslaugų kainos dalis. Tačiau apie 40 proc. kainos nuo šiol lemia tiekėjas bei birža, tad ši kainos dalis tiekėjų pasiūlymuose skirsis.  Palyginkite pasiūlymus tarpusavyje ir pasirinkite jums labiausiai tinkantį.

5. Sudarykite sutartį su tiekėju. Paskambinkite ar parašykite tam tiekėjui, kurio pasiūlymą pasirinkote, kad norite sudaryti su juo paslaugų teikimo sutartį. Sutarties šabloną jums atsiųs tiekėjas. Išsamiai ją peržiūrėkite. Įsitikinkite, jog sutarties vykdymo, nutraukimo, kainų ir kitos sąlygos aiškios ir suprantamos.

6. Sveikiname! Jūs jau pasirinkote elektros energijos tiekėją, daugiau nieko daryti nebereikia. Tiekėjas pats informuos ESO apie su jumis sudarytą sutartį. Jau 2021 m. sausio mėnesį (arba anksčiau, jei sutarties su nepriklausomu tiekėju įsigaliojimo data ankstesnė) beliks deklaruoti skaitiklio rodmenis naujajam elektros tiekėjui, taip, kaip bus nurodyta Jūsų su tiekėju sudarytoje sutartyje. Nuo vasario mėnesio sąskaitas už sausio mėn. gausite iš savo naujojo elektros energijos tiekėjo.

Kas nutiks, jei elektros energijos tiekėjo laiku nepasirinksite?

Valstybė rūpinasi, kad net ir tuo atveju, jei laiku tiekėjo nepasirinksite, staiga neprastumėte elektros energijos tiekimo. Visi gyventojai, patenkantys į I-ąjį etapą, laiku nepasirinkę nepriklausomo tiekėjo, nuo 2021 sausio 1 d. gaus garantinio elektros energijos tiekimo paslaugą.

Garantinis elektros energijos tiekėjas yra ESO ir elektrą jis tieks iki pusės metų. Per šį laikotarpį gyventojai turės pasirinkti norimą elektros energijos tiekėją. Garantiniam elektros energijos tiekimui taikomas 1,25 kainos koeficientas prie elektros energijos kainos ir elektros kaina paskaičiuojama kas mėnesį naujai. Tad gaišti neverta!

Category: Kita |
| Rating: 4.0/4
Komentarų: 0