Pradinis » Atsiliepimai » Technika » Energijos šaltiniai, Akumuliatorių pakrovėjai [ Rašyti naują atsiliepimą ]

Eneloop Panasonic SANYO AA akumuliatoriai (HR6)

Ieškote gerų Ni-MH akumuliatorių? siūlau paskaityti mano atsiliepimą apie pakraunamas AA arba AAA tipo baterijas. Gal mano patirtis padės kai kam sutaupyti!

Taigi pradedu.
Aišku tai ne pirmi mano pirkti akumuliatoriai. Pakraunami AA elementai jau senokai mūsų visu mylimi ir naudojami, fotoaparatuose, žaisluose.. Jie dedami į žibintuvėlius ir elektrines lauko girliandas.

Seniai, seniai..

Dabar prisimyniau kaip aš pirkau pirmus savo akumuliatorius. Oi, kaip seniai tai buvo! Ėjau į specializuotą elektronikos parduotuvę Vilniuje ir nusipirkau keturis AA didžio Ni-Cd akumuliatorius. Jų talpa buvo net 600mAh !!! :) Taip, taip tai buvo dar kadmio pakraunami elementai su taip vadinamu "atminties efektu". Ni-Mh "akumai" atsirado trupučiuką vėliau :)
Aš specialiai paminėjau 600 mAh nes tie skaičiukai turi "didelę" reikšmę. Žodis didele kabutėse, nes tai dar toli gražu ne svarbiausias dalykas kalbant apie elementus naudojamus kasdieniame eilinio piliečio gyvenime :)

Kaip ir kiti "naujokai" tam tikroj srity, aš norėjau suprasti kas yra "geras daiktas", "prastas daiktas" ir "Pats geriausiai daiktas" :)
Va čia tie stebuklingi mAh skaičiukai mane ir svaigino. Norėjosi nusipirkti vis talpesnius akumuliatorius. Pirkau GP 2100, po to GP2500. Buvo du GP 2700 series (rašo, kad apie 2650 mAh). 
Kai kurie gamintojai ant AA pakraunamo elemento stambiai užrašo net 2950.. Pasaka.. aš tokiu noriu! Tikrų 2950mAh. Gaila dar neradau.., parašykite komentaruose jei Jūs radote! Bukit geri, padekit perfekcionistui :)

Taip tiesa, ANSMANN DIGITAL Ni-Mh 2850mAh AKKU visai neblogai tarnavo.

Kiek ten talpos aš asmeniškai nematavau :) bet vaiko radijo bangom valdomas džipukas ilgai su jais varo!!! Bet tik tada, kai elementai buvo šiandien pakrauti. Jei krovimas buvo užvakar, nuvažiotas atstumas jau taip nebestebino.. Pasireiškia savaiminis akumuliatorių išsikrovimas :(

Seniai girdėjau, kad atsirado naujos kartos Ni-MH akumuliatoriai, kurie neturi tokio trukumo - savaiminio išsikrovimo. Pirmus tokios elementus pradėjo gaminti SANYO. Jie vadinasi ENELOOP.

Kai mano turimi akumai pradėjo akivaizdžiai degraduoti, nusprendžiau kad atėjo laikas išbandyti ENELOOP "stebuklą". Nupirkau aštuonis Panasonic eneloop AA pakraunamus elementus BK-3MCCE/2BE.


Pažiūrėjus į pakuotę į akis krenta skaičius 2100, bet tai ne talpa. Gamintojas teigia, kad akumuliatorius atlaikys 2100 pakrovimo-iškrovimo ciklų. Drąsus teiginys, pagalvojau aš, - gyvenimas parodys!
Talpa irgi nurodyta: min 1900mAh. Ne neįspūdingai daug, bet man reikia būtent ENELOOP - jų privalumas visai ne maksimali talpa. Jų privalumas slypi kitur -  jie neišsikrauna savaime!!!

Na prisiminkit, kiek kartu taip buvo: lyg ir pakrauti akumuliatoriai, na taip, gal prieš savaitę, bet aš tikrai tikrai pakroviau! imat fotoaparatą į vakarėlį ir Jūsų galinga blykstė po kelių kadrų jau nebe taip staigiai užsikrauna, kol galiausiai "prašo" naujų baterijų :(
Taip taip - savaiminis išsikrovimas..

Eneloop baterijos gaminamos kelių rūšių:

  • Eneloop Lite
  • Eneloop
  • Eneloop Pro

Lentelėje pateiktos jų charakteristikos ir ypatumai.

 

eneloop akumuliatoriai atsiliepimai

 atsiliepimai apie eneloop lite akumuliatorius

nuomone apie eneloop pro akumuliatorius pakraunamus elementus

Technologija

Ni-MH pakraunamas elementas

Ni-MH pakraunamas elementas

Ni-MH pakraunamas elementas

Taikymo sritis

Universalus bendros paskirties akumuliatorius

mažo arba nedidelio galingumo prietaisai

vidutinio arba didelio galingumo prietaisai

Pakrovimo / Iškrovimo Ciklų skaičius

iki 2100

net iki 3000

iki 500

Savaiminis išsikrovimas

lieka apie 70% įkrovimo po 5 metų

lieka apie 70% įkrovimo po 5 metų

lieka apie 85% įkrovimo po 1 metų

Didis

AA (mignon)

AAA (micro)

AA (mignon)

AAA (micro)

AA (mignon)

AAA (micro)

Gamintojo pavadinimas

3MCCE

4MCCE

3LCCE

4LCCE

3HCCE

4HCCE

Įtampa

1.2 V

1.2 V

1.2 V

1.2 V

1.2 V

1.2 V

Talpa

2000 mAh

800 mAh

1000 mAh

600 mAh

2550 mAh

950 mAh

Minimali talpa, nemažiau

1900 mAh

750 mAh

950 mAh

550 mAh

2450 mAh

900 mAh

Rinktis reikia pagal tai, kur naudosite elementus.

Eneloop Lite gerai tinka įvairiems, ypač muzikiniams žaislams (be varikliukų), nuotolinio valdymo pultams (televizoriui, Blu-Ray grotuvui ir pan.), nešiojamam radijo imtuvui..

Eneloop (baltos spalvos) yra universalus. Galima naudoti visur, vietoj paprastų vienkartinių baterijų. Gerai tiks žibintuvėliui, gerai veiks radijo bangomis valdomi žaislai. Talpos ir pakrovimų skaičiaus atžvilgių jų kainą yra tikrai demokratiška.

Eneloop Pro akumuliatoriai - kaip nusako pavadinimas, yra profesionali serija. Tokie enelop skirti naudoti ten kur reikalinga stipri srovė ir didesnė talpa: foto blykstė, galingi prožektoriai, didelis žaislas ir pan.


Aš įsigijau bendros paskirties AA Eneloop (baltus) akumuliatorius. Talpos kasdieniam naudojimui - pilnai užtenka, o ilgaamžiškumas žymiai geresnis negu galingu Eneloop Pro serijos akumuliatorių.

Taigi rekomenduoju!

 

 

 

Category: Energijos šaltiniai, Akumuliatorių pakrovėjai |
| Comments: 3 | Tags: Panasonic, įkraunamos baterijos, elementai, baterijos, akumuliatoriai, eneloop | Rating: 4.4/5
Komentarų: 3
avatar
1 Svecias Aš manau • 09:53, 2015-02-18
Nupirkau ir labai patenkintas! Talpa ne pati didžiausia rinkoje, bet tai TIKRA talpa o ne reklamine, kaip dažnai pasitaiko.. Veikia ilgai ir savaime neišsikrauna, kai guli nenaudojami!
avatar
2 Povilas Kakta • 21:05, 2017-03-02
kuom skirias eneloop aa akumuliatoriai ant vienu raso R6 ant kitu HR6?
avatar
0
3 Anonymously • 09:26, 2017-03-04
Pakraunami elementai t.y. akumuliatoriai markiruojami HR6, o nepakraunamos baterijos R6 (paprastos) arba LR6 (Alkaline)
omForm">
avatar